nože Mikov

Vzhledem ke stoupající kvalitě a zájmu firmy o své zákazníky, jsou na nože značky MIKOV od 1.4.2013 poskytovány záruky po dobu 7 let.

nože Mikov Počet produktů: 182

Podkategorie

 • Vyhazovací nože Mikov

  Vyhazovací nože se značením 241 se vyrábí od r. 1990 a okamžitě si získaly svoji jednoduchou konstrukcí a snadnou opravou velkou popularitu. Jen do USA se jich dodalo několik tisíc. Vyhazovací nože se vyrábí v mnoha variantách – různá příslušenství, několik druhů oceli a střenky lze vyrobit téměř z jakéhokoliv materiálu, od běžného plastu až po nejvzácnější druhy dřev, mamutoviny apod. Vyhazovací nůž dodáváme i jako stavebnici a šikovný kutil si může tento nůž vyrobit podle svých představ.

 • Armádní a sportovní dýky

  Dodáváme klasické modely tzv Uton, značení 362 NG 4 vz. 75, které naše armáda požívá již od roku 1975. Novější verze jsou armádní nože se značením 392 NG 4 vz.75/MNSBP vz.95-K a podobné. Tyto novější modely používá naše armáda v Kosovu a v Afganistánu. Ke komerčnímu prodeji jsou určeny modely armádních nožů (nejsou číslovány) se značením 392 NG 1 nebo NG 4. Armádní model 392 NH 1 nebo NH 4 má držadlo z plastu. Novější verze těchto nožů jsou modely, které vycházely z Utonu – Bodák AZ a Diver AZ, které jsou určeny pro aktivní zálohy. Čepel je prodloužená, vyrobena z neleštěné nerez oceli. Model 392 OG 1 nebo 392 OG 4 má čepel vyrobenou z uhlíkaté oceli a povrchová úprava provedena tzv. brynýrováním.

 • Lovecké nože

  Mikov dodává klasické lovecké zavírací nože (fixíry) již několik desítek let. V poslední době se zvýšila úroveň těchto nožů používáním kvalitnější oceli 440AISI. Střenky loveckých zavíracích nožů se vyrábějí z různých materiálů, od klasické imitice jeleního parohu, dále z buvolího rohu, jeleního parohu nebo palisandru. V letošním roce jsme začali nabízet luxusní lovecké zavírací nože 230 XP 2, jedná se o masívní nůž vhodný při lovu velkých zvířat. Model 115 XP 2, 115 XP 3 a další jsou rovněž novinky na našem trhu, čepel ze 440 oceli a střenka z jeleního parohu zaručuje kvalitu a příjemnou práci s nimi.
  Lovecké dýky se střenkou z imitace parohu jsou velmi oblíbené již několik desítek let a vyrábějí bez zásadních změn. Doba prověřila, že tvar těchto nožů je nadčasový.
  Luxusní lovecké dýky, např. 370 XP 3 – jelenář nebo 369 NP 3 – stahovák jsou pro svoji univerzálnost velmi populární mezi myslivci. 370 XP 3 a 369 NP 3 jsou nože, které v sobě ukrývají pilku i párač a střenka z jeleního parohu jim zaručuje i trvalost (jelení paroh např. za normální teploty neshoří).
  Pro ojedinělé přiležitosti v mysliveckém životě nabízíme i pasovací tesák.

 • Kapesní zavírací nože

  Modely 100 NH 1 a další, 100 NN 2, 200 NH 1 a další se vyrábějí již desítky let a tím je zaručena jejich kvalita a univerzálnost. Naprostým fenoménem mezi noži je nůž „Rybička“, je uváděn již v katalozích ze začátku min. století. Jako lux. dárek nebo i šperk je tento nůž vyrobený z damaškové oceli.

 • Rybářské nože

  Pro rybáře a kuchyňskou úpravu ryb nabízíme běžné fileťáky 60 NH 15 nebo 60 NH 18 za velmi přijatelnou cenu. Zavírací nože pro rybáře 338 NH 3 nebo 338 NH 5 jsou vhodné i k běžným činnostem u vody, upravit si svačinu, očistit rybu apod.

 • Záchranářské nože

  Nože 246 NH 1 a další modely vycházejí modelově z vyhazovacího nože a jejich příslušenství umožňuje přeříznutí popruhů, rozbití skla apod.

 • Řemeslnické a...

  Klasické zavírací a pevné nože pro různé řemeslnické práce.

 • Ocílky

  Ocílky doporučujeme pro snadnou údržbu ostří téměř všech druhů nožů.

 • Házecí nože

  Pro šikovné chlapce a muže, kteří se chtějí naučit vrhání nožů. Ocel je kalena při nižší teplotě a tak je pružnější.

 • Sběratelské nože
 • Kuchyňské a řeznické nože

  Běžný sortiment za přijatelnou cenu. Ocel je z chrommolybdenové oceli, která zaručuje dobrou trvanlivost ostří.

 • Ostatní nože

  Možnost dodávek nožů k reklamním účelům. Zajistíme potisk, lept, ražbu, zdobená kožená pouzdra apod. Pro bližší informace o cenách, termínech a možnostech zpracování nás kontaktujte na noze.lovecke@seznam.cz nebo na telefonním čísle 777 317 747.

na stránku
Zobrazují se 1 – 12 z 182 položek
Zobrazují se 1 – 12 z 182 položek